Ray Diving
Norsko

Potápěčské centrum Norsko

 • LOKALITY
 • Lokality jsou s různou náročností - jednoduché ponory do maximálních hloubek 25 - 30 metrů nebo také stěny končící v hloubkách 40 - 45 m písčitým dnem. K vidění je mořský ďas, veliké hvězdice ježovky, humři, vlkouši, platýzi, spousta velikých krabů, tresky, makrely atd...
 • UBYTOVÁNÍ
 • Ubytování na poloostrově Rangøy, kde se nachází naše potápěčské centrum, má několik kategorií: dva luxusní domy Bryggeloftet a Sorgenfri, dva stylové Norské rorbu a čtyři malé dvojlůžkové chatičky.
 • DOPRAVA
 • Nejpohodlnější a nejrychlejší cesta autem k nám do potápěčského centra a zpět.
 • VÝLETY
  Celodenní výlet do městečka Ålesund spojený s návštěvou mořského akvária, výlety do přilehlých měst Kristiansund a Molde nebo několikadenní výlet do muzea na hranici polárního kruhu 66° 33'.
 • INFO
  Informace pro cestu do Norska: podmínky pro vstup do země, import, důležitá telefóní čísla...
 • VIDEO
  Krásy severního Norska.
 • O NORSKU

V případě Vašeho zájmu navštívit tuto destinaci nás kontaktujte na info@raydiving.com a domluvíme s Vámi termín Vaší cesty.

Potápěčský klub RayDiving má svoji základnu na západním pobřeží Norska, jižně od města Kristiansund, na malém poloostrově Rangøya (ukázat na Google Maps), ve stejnojmenné vesničce. Díky své poloze je toto místo snadno dostupné jak autem (cca 600 km z hlavního města Osla), tak i letecky (Kristiansund). Zároveň je to ideální místo pro výjezdy za potápěním a nádherná příroda přímo vybízí k procházkám nebo projížďkám na kole.
Zázemí potápěčů se nachází v přízemí rybářského domečku tzv. rorbu, který je přímo na mole, odkud se vyjíždí za potápěním. Zde najdete veškeré vybavení pro potápění a kompletní servis, na který jste zvyklí z naší základny v Chorvatsku. Stejně dbáme také na bezpečnost potápěčů. Základna je vybavena křísícím přístrojem, kyslíkem a spojením na organizaci DAN pro případ nehody.
Také Vás chceme ujistit, že suchý oblek není nezbytnou podmínkou potápění v Norsku (i když je samozřejmě velice příjemný). Potápěčské lokality nejsou příliš vzdáleny od naší základny (cca do 10 minut rychlou lodí) a potápěči v mokrých oblecích mají hned po příjezdu k molu možnost využít vyhřívané koupelny s teplou sprchou k převlečení do suchého oblečení.
Nabízené služby (nejen pro potápěče):
- zajištění ubytování ve stylových dřevěných chatičkách (pro 2 - 6 osob)
- výjezdy lodí za potápěním
- noční ponory
- výlety lodí okolo fjordu pro nepotápěče
- zapůjčení kompletní potápěčské výstroje
- plnění lahví vzduchem
- servis potápěčské techniky
- možnost rozšíření potápěčské kvalifikace (AOWD)
- možnost zapůjčení suchého potápěčského obleku (včetně teoretické průpravy)
- doprovod méně zkušených potápěčů pod vodou
- celodenní výlet do městečka Ålesund spojený s návštěvou mořského akvária
- výlety do přilehlých měst Kristiansund a Molde
- výlet do muzea na hranici polárního kruhu 66° 33'
- zapůjčení rybářského vybavení
- zapůjčení jízdních kol
- zapůjčení mořských kajaků
- informace potřebné pro cestu do Norska
A co můžete v Norsku pod hladinou moře vidět? To, co Vás upoutá hned po zanoření, jsou chaluhy. Budete uneseni jejich podvodním tancem. Mezi chaluhami se skrývá velké množství ryb a dalších živočichů - nejčastěji jsou to krabi, platýzi, mořští ďasi, tresky, ale vidět můžete i rejnoka, veliké humry, tuleně, delfíny nebo "catfish" - kočičí rybu.
Perličkou na závěr potápění bude proudový ponor pod Atlantskou magistrálou, kde Vás proud poveze rychlostí až 4 uzle. Poplavete do fjordu korytem porostlým žlutými polokorály a uvidíte mnoho velkých ryb čekajících na svou kořist.
© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.