Ray Diving
Cocos Islands Cocos Islands - Kostarika

Potápění na Kokosových ostrovech neboli Cocos Islands - Kostarika

  • POBYT S POTÁPĚNÍM
    Cesta za potápěním na jednu z nejúžasnějších lokalit na světě - pobyt s potápěním na Kokosových ostrovech
  • POTÁPĚNÍ
    Potápěčské lokality na Kokosových ostrovech: Dirty Rock - jeden z důvodů, proč se potápěči vrací zpět na Kokosovy ostrovy, Lobster Rock - skála ve tvaru prstu, která potápěčům umožňuje přiblížit se k velkým hejnům žraloků bělocípých ležících na dně, Bajo Alcyone - legendární podmořská hora, pravděpodobně jedna z nejohromnějších potápěčských lokalit na světě...
  • LOĎ
    Luxusní loď operující na Kokosových ostrovech.

Otvíráme novou destinaci Kostarika – Cocos Islands...

RAY DIVING pořádá cestu za nejkrásnějším potápěním s nezapomenutelným zážitkem!!!

V tropických vodách východního Pacifiku, 300 mil jihozápadně od pobřeží Kostariky, se nachází známý Cocos Island Marine Park. Tento přírodní park, jeden z mnoha v Kostarice, je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ostrov s velmi členitým pobřežím má rozlohu přibližně 8x3km. Vznikl sopečnou činností přibližně před dvěma a půl miliony let. Nejvyšší hora ostrova je více než 600 metrů vysoká. Na pobřeží ostrova najdete dvě velké zátoky – bezpečná kotviště – a písečné pláže. Kokosový ostrov rozhodně netrpí nedostatkem srážek, čehož výsledkem je až 70 vodopádů v průběhu období dešťů. Díky tomu a také své odlehlosti vděčí za to, že byl odjakživa oblíbenou zastávkou pirátů, velrybářů i mořeplavců na doplnění sladké vody i zásob. Piráti zde nejen doplňovali své zásoby, ale i zakopávali cenné poklady.

Ostrov je výjimečný svojí přírodní rozmanitostí a především v okolním moři najdete množství žraloků - hejna kladivounů, žraloky hedvábné, galapážské, útesové, delfíny, manty a další rejnoky, obrovské murény, tuňáky, želvy i velrybí žraloky. Ve vodách Kokosového ostrova žije dvacet sedm endemických druhů ryb a patří mezi Top světové žraločí lokality.


© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek - www.kolatek.cz.