Ray Diving

Společnost RAY DIVING

Společnost RayDiving byla založena v roce 1999 a zabývá se kompletní nabídkou služeb v oblasti rekreačního potápění. Od svého vzniku pracuje jako potápěčský klub, který pro své členy (i ty potenciální) připravuje řadu zajímavých akcí.

Hlavní činností potápěčského klubu RayDiving je výuka potápění. Mezinárodní potápěčská škola má v České republice hned dvě pobočky – v Praze a Chebu, které nabízejí všechny druhy kurzů potápění. Ročně absolvuje kurzy přibližně 100 potápěčů.

V roce 2000 jsme otevřeli letní centrum v chorvatském městečku Tisno (střední Dalmácie). Od roku 2015 se s námi můžete potápět na nové základně v Pakostane. Zůstali jsem nedaleko nám velmi dobře známého Murterského moře včetně možnosti potápění v národním parku Kornati. Nabízíme ponory z lodě, člunu a ze břehu, ke kterým si můžeme zapůjčit kompletní vybavení, tak zvýhodněné balíčky ponorů. Potápěčské centrum v Pakoštane poskytuje služby od začátku května do začátku října.

V roce 2006 začal potápěčský klub RayDiving také nabízet možnost potápění v novém Centru v Norsku. Pokud jste se již potápěli v Chorvatsku a Egyptě a máte chuť zkusit něco nového nebo Vás láká právě Norsko, je tohle ta pravá příležitost pro Vás.

Po zbylou část roku pořádáme potápění v teplých mořích. Některé mají podobu pobytu s potápěním ze břehu (Bali, Egypt - Dahab, Marsa-Alam), jiné jsou formou safari (Egypt - severní a jižní safari, Indonésie, Maledivy).

RayDiving nabízí svým členům komplexní služby v oblasti rekreačního potápění, včetně prodeje a poradenství při nákupu potápěčské techniky od renomovaných firem Poseidon, Mares, Technisub, ScubaPro, Suunto, Bare. Zajistíme vám i servis potápěčského vybavení, včetně testování a plnění potápěčských lahví.

Lidé

Karel Zámečník

Hlavním instruktorem našeho potápěčského klubu je dlouholetý potápěč Karel Zámečník (*1974), který se sportovním potápěním začal již ve svých 11 letech. Od roku 1990 se věnuje také pracovnímu potápění, kde získal zkušenosti v oblasti celého profesionálního potápění.
V roce 1999 se stal instruktorem potápění a následně dosáhl nejvyšší možné kvalifikace v rámci výukového programu mezinárodní potápěčské školy SSI, a to DiveCon Instructor.
V březnu 1999 založil potápěčský klub RayDiving, který zahrnuje činnost potápěčské školy (tzn. výuku kurzů pro všechny potápěčské stupně), provozování potápěčského centra v Chorvatsku a Norsku, prodej a půjčování potápěčského vybavení, organizování výjezdů za potápěním a pravidelná nedělní setkání potápěčů v bazénu v Praze.

Od roku 2003 je Karel Zámečník také instruktorem školy IANTD, která kromě kurzů sportovního potápění nabízí i kurzy technického potápění.

Tomáš Uchytil

Hlavním Divemasterem společnosti RAY DIVING je Tomáš Uchytil (*1974), který začal s potápěním v roce 2000, kdy úspěšně dokončil kurz CMAS P*. Od roku 2003 spolupracuje s naší společností RAY DIVING.

V letech 2003 - 2006 pracoval celou sezónu v našem potápěčském centru v chorvatském Tisnu jako divemaster. Tomáš má bohaté zkušenosti jak s průvodcovstvím a organizováním potápění, tak s výukou všech potápěčských kvalifikací. Tomáš je známý svým klidným učenlivým přístupem k začínajícím potápěčům.


David Borkovec

Novým Divemasterem společnosti RAY DIVING je David Borkovec (*1974), který začal s potápěním v roce 1999, kdy úspěšně dokončil kurz OWD pořádaný naší organizací.
V letech 2000 - 2007 se velmi intenzivně potápěl v našem potápěčském centru v chorvatském Tisnu, v Egytpě a patřil mezi skupinu vyhledávající zázemí naší základny v Norsku.
David má bohaté zkušenosti s podmořskou fotografií s průvodcovstvím skupin pod vodou. Stejně jako Tomáš je známý svým klidným a trpělivým přístupem k začínajícím potápěčům.
Od roku 2015 David pracuje pro Raydiving jako asistent instruktora, podílí se na přípravě cest za potápěním, praktické výuce potápěčských kvalifikací, dokončování kurzů na otevřené vodě i provádění méně zkušených potápěčů pod hladinou.


Poděkování za poskytnuté fotografie na naše stránky: Kamil Voděra FOTO-GRAFIKA.CZ

© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.