Ray Diving
pinterest
LinkedIn
YouTube
g+
Twitter
facebook
Sledujte nás...
Galapágy Ekvádor
  • POBYT S POTÁPĚNÍM
  • Cesta za potápěním v jedné z nejúžasnějších lokalit na světě.
  • LOĎ
    Loď Humboldt Explorer je nová luxusní loď operující na ostrovech Galapágy.
  • VIDEO
    Galapágy 2015
  • VÝLET Machu Picchu
  • Výlet do dávného města Inků Machu Picchu

Humboldtův oceánský proud je hlavní důvod, proč souostroví GALAPÁGY patří k nejlepší potápěčské lokalitě na této planetě!!! Větší hojnost mořského života jinde nenajdete. Humboldtův proud přináší chladnou vodu a potravu, která potápěčům zaručuje nevšední podívanou ... :-)) Proto by se každý potápěč na Galapágy rád podíval, což způsobuje veliký zájem o tuto destinaci.
RAY DIVING navštívil poprvé destinaci Galapágy v listopadu 2010.
Pro většinu z nás byla tato potápěčská destinace velkým přáním a tak jsme se vydali na dalekou cestu.
O souostroví Galapágy bylo už hodně napsáno, ale když prožijete na vlastní oči, to co se dá vidět na jedné z největších přírodních rezervací světa, nedá se to jen, tak popsat to se musí vidět…!!!
Obzvláště když vše objednané a slibované platí na 100%. V této zemi jsou služby na velice dobré úrovni především kvalitou lodě, na které jsme měli možnost strávit týdenní potápěčské safari.
Bez potápění na ostrovech Darwin a Wolf by to nebylo ono… Sedm ponorů na těchto dvou ostrovech splnilo naše očekávání. Většina z nás uvítala bezvětří, které přetrvávalo celý týden a sluníčko, které se nám schovávalo za mraky nám zas tak vrásky nedělalo. Při prvním ponoru jsme byli překvapeni způsobem potápění, dalo by se nazvat lezení po oceánském dně. Z důvodu proudů se na místo, ze kterého se pozorují všechny ryby doslova musí dolézt pomocí rukou. Pak začne ta pravá šou 20 minut ležíte v hloubce 17-20 metrů a jen pozorujete co vše okolo vás proplouvá. Murény, které se povalují všude kolem vás po 5 minutách přestáváte vnímat, želvy co proplouvají okolo jsou po prvním ponoru nudné a vaše pohledy už jen směřují na hejna kranasů, žraloků kladivounů, delfínů... Zážitek ještě více umocní několik žraloků velrybích (obrovských), když jich vidíte každý ponor 3-4 a navíc se k nim můžete na několik minut přiblížit na dosah ruky nevěříte vlastním očím!
Právě tento čas je na výskyt velrybáka v těchto vodách jeden z nejlepších a povedlo se…
Druhý den jsme se přemístili na ostrov Wolf, kde jsme opět nebyli zklamáni. V první části potápěčské lokality se okolo nás vznášeli siby skvrnitý, proudem jsme se nechali snést cca 100 metrů, kde jsme strávili druhou část ponoru se žraloky kladivouny a galapážskými.
Po dvou dnech byl čas se vydat zpět na centrální ostrovy Galapág. Po noční plavbě jsme na prvním ponoru a upozorňují nás, že bude špatná viditelnost a silný proud, ale že to bude stát za to! Stálo… nad hlavami se nám vznášeli obrovské manty, i přes malou cca 4metrovou viditelnost to byl nezapomenutelný zážitek. Přesto že jsme se stále více blížili více k civilizaci přesto jme ponory nebyli zklamáni stále bylo co k vidění více vám napoví náš krátký film...
10. března 1535 byly objeveny Galapágy. Potápění na Galapágách patří k naprosto nejkrásnějším ponorům na světě s unikátní, endemickou faunou a flórou, která tady žije díky proudům přinášejícím velké množství planktonu. Zdejších proudů se nemusí obávat ani nepříliš zkušený potápěč. V doprovodu průvodce spatříte stovky kladivounů bronzových, největší velikosti velrybích žraloků, až 7 metrové manty atlantské, hejna kranasů, barakud, největší želvy zelené, rejnoky, siby skvrnité, žraloky hedvábné, černozelené, bělocípé a možná i dnes vzácného žraloka galapážského. Zcela určitě potkáte pod vodou lachtany, při troše štěstí leguány mořské nebo tučňáky. Pozorovat z lodi můžete delfíny, nad hladinu vyskakující kosatky a velryby vystřikující ohromné gejzíry vody. Na ptačích ostrovech Wolf a Darwin spatříte neopakovatelné lovení stovek kormoránů, racků a fregatek.
 
© 2007 - 2017 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek - www.kolatek.cz.