Ray Diving

ORCA SAFARI 2008

Místo: NORSKO - LOFOTSKÉ OSTROVY (WESTFJORD)

Potápěčské centrum RAY DIVING působí na pobřeží norských vod na dvou místech. Po ukončení letní sezony (na konci září) se celá potápěčská základna přesouvá z poloostrova Rangoya do nejsevernější části Norska - do oblasti souostroví Norských Lofot (Westfjord). Z tohoto místa organizujeme výlety za největším dravcem naší planety - Kosatkou dravou.
Nejvhodnějším obdobím pro pozorování kosatek je polovina října až konec listopadu. V tomto období dochází k ochlazení Norského moře a díky této změně se vytvoří dobré podmínky pro tření sleďů, kteří jsou velice žádanou, ale především snadnou kořistí pro kosatky, pro obrovská hejna racků, tresek a pro rybáře, kteří loví sledě do sítí. Nezapomenutelným zážitkem je pozorovat kosatku jak organizovaně a promyšleně loví snadnou kořist jako je sleď v hejnu.
Potápěčské centrum RAY DIVING pro Vás zajistí výlety lodí za těmito dravci. Při výjezdech za kosatkami se dostanete do jejich těsné blízkosti tak, že atmosféru snadno zachytíte fotoaparátem či videokamerou. Ti z Vás, kteří budou mít chuť nahlédnout pod hladinu a pozorovat kosatky v jejich přirozeném prostředí, budou mít také možnost.
Kosatka dravá, přestože je největší predátor v mořích a oceánech, velice přesně vnímá potápěče ve svojí blízkosti a nezaútočí na něho. V oblasti Norského moře, kde dochází k pravidelnému pozorování těchto dravců, nedošlo ani k jednomu napadení člověka kosatkou. Teplota vody v období pozorování kosatek dosahuje 8°C, teplota vzduchu od -5°C v ranních hodinách až +15°C na slunci. Slunce v tuto roční dobu vychází pouze na 5-6 hodin. Pro tento účel je zapotřebí mít suchý potápěčský oblek. Kosatky se pozorují z hladiny a jen se základní potápěčskou výstrojí ABC (maska, ploutve a šnorchl).

Telefonické spojení do centra RAY DIVING v Norsku: 0047 95454931

© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.