Ray Diving
Cocos Islands - loď Cocos Islands - Kostarika

Potápěčské lokality na Kokosových ostrovech

Kokosové ostrovy mají obrovskou možnost potápění. Níže jsou popsané jen některé z nich…
Mapa potápěčských lokalit

Dirty Rock

Hloubka: 6-39 m
Mořský život: Kladivouni, žraloci bělocípí, žraloci černocípí, rejnoci mramoroví, siby skvrnité (eagle rays), mobula rays (poddruh manty obrovské), kranasi, želvy, delfíni, žraloci velrybí.
Popis: Dirty Rock je jeden z důvodů, proč se potápěči vrací zpět na Kokosovy ostrovy. Jedna z nejúžasnějších lokalit na ostrově obsahující rozsáhlé možnosti pozorovat rozmanitá stvoření, které tvoří skvělé formace, které si jenom můžete představit.

Manuelita (Outside)

Hloubka: 18-39 m
Mořský život: kladivouni, žraloci černocípí, žraloci bělocípí, siby skvrnité (eagle rays), manty, tuňáci žlutoploutví, želvy, kranasi.
Popis: Několik čistících stanic tvoří hlavní atrakci na lokalitě Manuelita. Postupně se svažující svah s obrovskými balvany, za které se mohou potápěči schovat a pozorovat kladivouny, kteří se při čištění od parazitů, doslova nechávají dotýkat čističi.

Lobster Rock

Hloubka: 12-33 m
Mořský život: Žraloci bělocípí, rejnoci mramoroví, manty, siby skvrnité, chřestivec darwinův (red lip batfish), rozedranec (frogfish), úhoři zahradní.
Popis: Na této lokalitě, které dominuje skála ve tvaru prstu, můžou se potápěči snadno přiblížit velkým hejnům žraloků bělocípých, ležících na dně. Na písku v hloubce začínající na 30 m můžeme také najít chřestivce darwinového (ryba s pusou jako namalovanou červenou rtěnkou :-) - fotku najdete v galerii)

Submerged Rock

Hloubka: 6-33 m
Mořský život: žraloci bělocípí, žraloci černocípí, rejnoci mobula, kladivouni, rejnoci mramoroví.
Popis: Proplaveme skrz úžasně se klenutou jeskyni, kde můžeme najít překrásně barevné scenérie, které jsou příležitostí pro jedinečné fotky a také můžeme navštívit žraločí „jesle“ bělocípáků, kde odpočívají březí samičky a malá mláďata.

Bajo Alcyone

Hloubka: 27-36 m
Mořský život: Kladivouni, žraloci bělocípí, žraloci černocípí, žraloci velrybí, rejnoci mramoroví, siby skvrnité, manty, rejnoci mobula, želvy, tuňáci žlutoploutví, plachetníci, makrely solandrové, delfíni.
Popis: Tato legendární podmořská hora je pravděpodobně jedna z nejohromnějších potápěčských lokalit na světě. Žádná slova nemůžou popsat co uvidíte na Alcyone. Přesvědčte se na vlastní oči.

Big Dos Amigos

Hloubka: 18-36 m
Mořský život: žraloci bělocípí, rejnoci mramoroví, kladivouni, rejnoci mobula.
Popis: Dos Amigos Grande je největší nechráněná skála v jižní části Kokosových ostrovů. Majestátní oblouk se tyčí do 20 m z písečného dna ve 33 m, kde je hlavní atrakce této lokality. Oblouk je úžasným přístřeškem pro obrovská hejna humrů, rapperů a mnoho ostatních barevných stvoření. Vezmi si s sebou potápěčské světlo, aby Ti neuniklo žádné podmořské tajemství.

© 2007 - 2023 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek - www.kolatek.cz.