Ray Diving

 

Nejpohodlnější cesta autem k nám do potápěčského centra a zpět:

Tato cesta autem, námi několikrát vyzkoušená, se nám zdá nejpohodlnější z důvodu 8-hodinového odpočinku na trajektu v pohodlné kajutě se sociálním zařízením.
Praha - Frederickhafen (trajekt v Dánsku) - Oslo
Při kalkulaci ceny za obousměrnou jízdu počítejte dvě jednosměrné jízdy dle příslušného časového tarifu.
STORNO podmínky:
o do 42. dne před dnem odjezdu - 0%
o do 28. dne před dnem odjezdu - 10%
o do 7. dne před dnem odjezdu - 50%
o do 6. dne před dnem odjezdu - 75%
Změna rezervace: od 7. dne před odjezdem: 15 € za každou změnu.
Při všech nočních plavbách na tomto trajektu je nutné si zakoupit kajutu.
Vše k nalezení na www.check-in.cz.
Kontaktní osoba paní Andrea Gabonay
tel.: 603 167 636
tel./fax: 224 217 163
e-mail: info@check-in.cz
Check-In spol. s r. o. Na Zderaze 6, 120 00, Praha 2
Při rezervaci Vašeho palubního lístku oznamte, že jedete do potápěčského centra RAYDIVING. Paní Gabonay Vám podá konkrétní informace. Komunikace v češtině.
Z Osla pokračujete dále po silnici E06 do městečka Dombas, kde sjedete na silnici E 136 (z této silnice jsou dvě možné cesty na základnu). Ze silnice E 136 sjedete ještě jednou a to na silnici číslo 64. Po této silnici přijedete do městečka Afarnes (trajekt) - Solsnes a tunelem (zdarma) do Molde, tato cesta je kratší a levnější, než možný druhý trajekt (pokud by jste stále pokračovali po silnici E 136) Vestnes - Molde. Těmito trajekty se dostanete do oblasti Averoy, kde se nachází naše potápěčské centrum.
Trajekt Afarnes - Solsnes jezdí o víkendu pouze do 00.15 a začíná jezdit od šesté hodiny ranní a to pravidelně kyvadlově cca v 30-ti minutových intervalech. Cena trajektu je 56,- NOK/auto do 6-ti m délky s řidičem a 22,- NOK za každou další osobu v autě.
Pokud pojedete trajektem z Frederickháfenu do Osla a to v 10.00 hod a vylodíte se v Oslo kolem 18 hodiny, tak je třeba použít trajekt do oblasti Averoy: Vestnes - Molde. Tento trajekt jezdí i v ranních hodinách a měli by jste ho stihnout, spoj, který vyplouvá Po - So 04.15 h. a v Ne 03.15 h. Opět kyvadlově cca 30 minutový interval. Cesta tímto trajektem je oproti trajektu Afarnes - Solsnes delší a dražší. Nemusíte však čekat do šesté hodiny ranní na tento spoj. Cena trajektu je 94,- NOK/auto do 6-ti m + řidič a 32,- NOK/každá osoba v autě.
Při cestě na oba dva tyto trajektové spoje (Vestnes - Molde a Afarnes - Solsnes) budete projíždět cestou z městečka Molde placeným tunelem (15 NOK/auto do 6-ti m). Dá se objet okolo bez poplatku. A dále po 64 do Vevang, přes mosty atlantské magistrály do Rangoy.
Na trajektech v Norsku je třeba mít při placení Norské koruny nebo platební kartu. Pokud Vám umožní zaplatit v €, tak Vám vrátí v NOK v nevýhodném kurzu cca 7,5 NOK/EUR.

Nejrychlejší cesta autem k nám do potápěčského centra a zpět:

Praha - Rostock (přístav v Německu) - Gedser (dánský přístav). Doba jízdy: 1 hod. 45 min.
Pokračujete Dánskem do přístavu Helsingor, kde krátkým trajektem (15 min) přejíždíte do švédského Helsingborgu. Tento trajekt jezdí jako kyvadlová doprava s cca 20-ti minutovými intervaly. Přesné informace najdete na www.scandlines.de. Cena je 254 Šk (cca 35 €). Oba dva trajekty je možné platit v €. Dále pak na Goteborg a Oslo a po hlavní silnici E06 do Dombas a na trajekt Afarnes - Solsnes nebo Vestnes - Molde.
Kurz: 1 EUR = 7,47 NOK (2.4.2013)
Aktuální kurz 1 NOK= 3,47 Kč (2.4.2013)
Ceny pohonných hmot v Norsku k listopadu 2006:
Nafta cca 12,04 NOK
Benzín 95 cca 13,60 NOK
Neradi u čerpací stanice berou hotovost v € a vrací nevýhodným kurzem. Dá se platit kreditní kartou. V nočních hodinách jsou malé čerpací stanice většinou vybaveny samoobslužným automatem k placení odebraného paliva kreditní kartou. Pozor, ne debetní kartou!

Nejrychlejší cesta do potápěčského centra RAY DIVING je však letecky

z Prahy do Kristiansundu, příp. (Molde) s přestupem v Oslu.

Let trvá i s přestupem cca 3 hodiny
RAY DIVING přeje všem šťastnou cestu, jak k nám do centra, tak zpět do svých domovů!

© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.