Ray Diving
JAR

 

V blízkosti potápěčského centra je přírodní park, kde vás určitě zaujmou ohrady s krokodýly, obzvláště při krmení, které se koná každý den od 13,00 hod. Můžete zde ochutnat i steak z krokodýla.

Výlet do Durbanu na žraločí pitvu vám umožní pochopit, proč populace žraloků tygřích v těchto vodách je velice ohrožená. Je zde možnost sledovat pitvu žraloků, kteří uvízli v ochranných sítích v blízkosti pláží.

Pro prodloužený pobyt:

JAR

Návštěva JAR by nebyla naplněna bez návštěvy některého z místních národních parků na pozorování divoké zvěře ve volné přírodě. Ti z vás, kteří by rádi absolvovali tento výlet, mohou se s námi vydat na prodloužený pobyt na sever od Umkoomasu (cca 300 km). Součástí prodloužené cesty je návštěva národního parku, kde bychom využili dvou noclehů:


Hluhluwe-Umfolozi Park

JAR

Tato druhá největší rezervace (960 km²) v Jižní Africe je domovem množství zvěře včetně Velké pětky - lva, leoparda, slona, nosorožce a buvola. V parku, který se zasloužil o záchranu nosorožců před vyhynutím, uskutečníme denní i noční vyjížďky v otevřených vozech.
Je umístěn v kraji Zulů na samém východě Dračích hor. Severní část je spíše kopcovitá s horským terénem a lesy, které vytvářejí překrásné scenérie. V jižní části je krajina více zvlněná s otevřenými a křovinatými savanami.
Park je snad nejvíc známý kvůli obrovským počtům nosorožců dvourohých i tuponosých. Jejich počty jdou opravdu úctyhodné. Koncentrace nosorožců tuponosých, kterých zde žije cca 1600 kusů, je nejvyšší na celém světě. Počet nosorožců dvourohých je cca 370 jedinců. V parku žije samozřejmě spousta dalších zvířat jako je krokodýl, hroch, levhart, lev, gepard, hyena, slon, buvol, pakůň, šakal, žirafa, zebra, voduška, různé druhy antilop, prase bradavičnaté, paviáni. Například počet impal je odhadován na 24000. Z plazů můžeme jmenovat například různé druhy želv, hadů a ještěrek.
Klima v parku je vlhké a subtropické díky blízkosti oceánu.

Potápění v Sodwanském zálivu

JAR

Cestou na sever do parku Hluhluve, bychom si nenechali uniknout alespoň 4 ponory (2 potápěčská dny) v Sodwanské zátoce. Sodvanská zátoka patří k potápěčským klenotům světa, díky své rozmanité a neponičené přírodě patří tato lokalita do seznamu světového a přírodního dědictví UNESCO!
Ubytování v Sodwanském zálivu

JAR

JAR

JAR

JAR

JAR

JAR

JAR

JAR

JAR

JAR


© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.