Ray Diving
JAR

 

JAR - Potápění s tygrem

Ponory ač jsou plné adrenalinu jsou v zásadě jednoduché. Při připlutí většího množství žraloků nebo žraloka tygřího dá Walter povel ke vstupu do vody, začne strojení a skok do žraločí polévky. Po seskoku je důležité doplavat k návnadě v bubnu od pračky a na dohled od bubnu se vyvážit na hloubku kolem 7 metrů (v této hloubce probíhá celý ponor). Návnada včetně potápěčů a žraloků je unášena proudem někdy i 5 km a vše je následováno na hladině lodí pro případné ukončení ponoru. Ponory jsou velice jednoduché a délka je kolem 60-70 minut při teplotě vody 24 st.C. V ceně potápěčského balíčku je pět výjezdů za žraloky. Odjezd je v ranních hodinách kolem 7,30 hod a návrat ve 12,00 hod.
Hloubka pod návnadou je přibližně 25 metrů.
Jak se při potápění se žraloky chovat se dozvíte na velice důležitém prvním brífinku, který nám Walter připraví ve svém potápěčském centru. Viditelnost v nazelenalém oceánu je hodně proměnlivá od 5 – 15 metrů.
Doporučujeme Vaší pot. výstroj v maximální míře odstrojit, aby byla co nejjednodušší (bez všech třpytivých částí výstroje). Použít co nejtmavší výstroj především pak: ploutve, žaket, oblek a rukavice.


© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.