Ray Diving
pinterest
LinkedIn
YouTube
g+
Twitter
facebook
Sledujte nás...
Bali Indonésie - Bali

Bali - informace

Klima

Bali leží pouhých 8° od rovníku, má příjemné tropické klima s průměrnými denními teplotami 30°C, 26°C v noci, vlhkostí 75% a teplotou vody 27-29°C.
Střídá se zde suché období (březen - říjen) a deštivé (listopad - únor). Nejvíce deštivý je leden a únor, kdy zde můžete vidět nádherně rozkvetlou a zelení překypující přírodu. Základna se nachází na severovýchodním pobřeží ve stínu nejvyšší hory - sopky gunung Agung 3.142 m, která je oblastí s nejnižším množstvím deštných srážek v roce.
Podmínky pro vstup do Indonésie
Cestovat můžete s cestovním pasem s minimální platností 6 měsíců. Pro občany ČR je zavedena vízová povinnost, vízum je možné zakoupit za poplatek 25 USD po příletu na letišti. Při vstupu do země se vyplňuje imigrační karta, jejíž první část je odebrána při vstupní pasové kontrole a druhá část při výstupu.
Očkování
Pro vstup na Bali není povinné žádné očkování. Bali je jediným indonéským ostrovem bez výskytu malárie, takže nepotřebujete žádná antimalarika či jinou profilakci.
Měna
Indonéská rupie, která není volně směnitelná, je tedy nutné mít s sebou nejlépe euro či americké dolary, které na Bali směníte v jakékoliv směnárně.
Poloha 115° východní délky, 8° jižní šířky
Rozloha 5 632 km
Okolní moře sever: Balijské moře
jih: Indický oceán
východ: Balijský průliv
západ: Lombocký průliv
Přilehlé ostrovy patřící Bali severovýchod: Menjangan
jihovýchod: Nusa Penida, Lembongan, Benoa
Sousední ostrovy Jáva, Lombok
Nejvyšší sopka / hora gunung Agung 3 142 m
Čas zimní čas + 7 hodin
letní čas + 6 hodin
Indonésie je rozdělena do třech časových pásem, stejný čas jako Bali má celá Nusa Tenggara, Jáva má o jednu hodinu méně.
Hlavní město Denpasar
© 2007 - 2017 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.