Ray Diving
Kurzy freedivingu – Daniel Exner

RAYDIVING a Daniel Exner Vás zvou na týdenní kurz freedivingu v potápěčském centru Planet Divers Oasis v Egyptské Dahabu

Termín:
20.- 27.1. 2012
Cena:
Cena kurzu: 23 900,- Kč
Cena opakování kurzu: 19 900,- Kč
Cena doprovod: 15 700,- Kč
Cena příplatku za lepší kvalitu ubytování 2 800,- Kč/os/týden
Obsah kurzů vychází ze zkušeností vedoucího instruktora Daniela Exnera z kurzu u Umberta Pelizzariho, účasti na MS a soutěžích světové úrovně, z tréninku + dlouhodobé spolupráce s několikanásobným rekordmanem Martinem Štěpánkem a dnes též z bohatých zkušeností s vedením kurzů v různých zemích a ze spolupráce na natáčení dokumentů o freedivingu.

V ceně je zahrnuto:
- Zpáteční letenka PRAHA – SHARM EL SHEIK - PRAHA
- Letištní transfery v Egyptě
- Ubytování v hotelu Planet Divers Oasis – Kategorie pokojů A (lůžkoviny, lednice, klimatizace, sociální zařízení), soukromé posezení s výhledem na hory a moře
- Snídaně v potápěčském centru Planet Divers
- Kurzovné freedivingu (pod vedením Daniela Exnera a instruktorů FREEDIVING.CZ)
- Možnost využití skladu s uzamykatelnými skříňkami v centru
- Možnost připojení na internet přes WiFi
- Možnosti využití nového bazénu

V ceně není zahrnuto:
- POJIŠTĚNÍ
- Povinné egyptské vízum (kupuje se na letišti v SSH, cena 15,- USD, PROSÍM MĚJTE PŘESNĚ)

Doporučujeme Vám:
- Pojištění proti stornování akce
- Informace ohledně výstroje pro freediving najdete v příloze, nebo na www.freediving.cz/vybaveni.php
- Sebou drobnou hotovost v USD nebo EUR, v Dahabu je možnost výběru z bankomatu.
- Z důvodu větrného počasí teplejší oblečení (větrovku, čepici).
- PROHLÉDNOUT SI fotografie z loňského pátého ročníku kurzu freedivngu od Václava Krpelíka, která vám přiblíží, jaká atmosféra na našich kurzech panuje…:-))

Platnost Vašeho cestovního pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu do ČR!!!
Obsah teorie a praxe v bodech:
- zásady bezpečnosti a záchrany v teorii i praxi, nutnost buddy systému
- speciální vybavení pro freediving a jeho správné použití
- fyzika a fyziologie freedivingu
- stimulace a využití potápěcího reflexu savců
- dechové techniky a cvičení – kontrola dechu
- mentální příprava, relaxační techniky, vizualizace
- trénink potápění vlastními silami a statické apnoi
- speciální techniky vyrovnávání tlaku
- všeobecný a specifický trénink pro freediving
- tréninkový program pro budoucí rozvoj
- další konzultace

Cílem kurzu je:
Provozovat bezpečný a stylový freediving díky získání znalostí a zkušeností z oblasti fyziky, fyziologie a psychologie freedivingu. Naučit se používat všechny užitečné techniky a fígle k prodloužení času na nádech a k schopnosti potopit se s lehkostí do větších hloubek. Díky tomu získat zdravé sebevědomí a chuť do dalšího rozvoje. Principielní návod k tréninku a další konzultace jsou součástí.
Doprava:
Doprava je letecká odlet Praha Ruzyň (z důvodu charterového letu čas odletu bude upřesněn přibližně 14 dní před odletem) přílet Egypt Sharm el Sheik. Doba letu přibližně 4hodiny. Transfer Sharm el Sheik – Dahab přibližně jednu hodinu. A zpět...
Ubytování:
Hotel Planet Divers Oasis je přímo součástí potápěčského centra to znamená že nám odpadají veškeré přesuny mezi hotelem zázemím pro kurz freedivingu. Vybrali jsme pro vás ty nejkvalitnější dvoulůžkové pokoje vybavené v místním stylu včetně (klimatizace, lůžkovin, ručníků, sociálního zařízení a terasou s výhledem na místní hory a bočním pohledem na moře). Několik fotografií a podrobnější informace o potápěčském centru a hotelu naleznete zde.
Místo konání kurzu:
Slunný Egypt nabízí jednu z nejlepších možností k potápění v celém Rudém moři, od korálových útesů jižní části poloostrova Sinaj po odlehlé severní pobřeží Akabského zálivu až k nedotčeným hlubinám jihu, které jsou dosažitelné pouze vícedenními plavbami.
Potápěčské centrum, kde se kurz freedivingu koná se nachází v městečku DAHAB v jihovýchodní části Sinajského poloostrova. Poloostrov Sinaj leží na severu Rudého moře, kde jej ze západu obklopuje Suezský záliv, východní pobřeží Sinaje omývají vody Akabského zálivu. DAHAB v arabském jazyku znamená „zlaté místo“. Jeho písečné pláže byly ještě před pár lety obývány pouze beduíny, kteří tu žili svoje jednoduché životy. Dnes zde najdeme potápěčská centra, restaurace, hotely, poštu i nemocnici. Navzdory tomu si toto místo zachovalo svoji tradiční tvář až dodnes.
Odpočinek:
Ve volných chvílích v průběhu kurzu budete mít možnost odpočívat přímo v potápěčském centru Planet Oasis, kde je pro Vás připraveno odpočinkové zázemí včetně nového bazénu.
Výlety:
Přilehlé okolí Dahabu nabízí několik pěkných výletů, např. návštěva kláštera Sv. Kateřiny, safari na velbloudech do Beduínské vesnice, Beduínská večeře v horách, 4 hodinový výlet na terénních čtyřkolkách do pouště atd.
Průměrná lednová teplota vzduchu je 23°C den 17°C noc, vody 22°C, bývá větrno.
Ceny v obchodech a restauracích jsou obdobné jako u nás.
Po celou dobu vašeho pobytu se o vás postarají:
Za RAY DIVING s.r.o. Karel Zámečník
David Čížek s Jožkou Zbyňkem za FREEDIVING.CZ

V případě Vašeho zájmu o tento kurz je nutné vyplnit přihlášku a zaslat na níže uvedenou adresu a dodržet platební podmínky (na přihlášce) pro tento kurz freedivingu.

Důležité upozornění:
V minulých letech se nám osvědčila 14-ti denní akce, kdy máte možnost se přihlásit na potápění v prvním týdnu jako přístrojoví potápěči. Během týdne uskutečníte 10 ponorů na všech potápěčských lokalitách v Dahabu a okolí.
Na druhý týden si užívat sluníčka a potápění jako freedivieři … Obě akce naleznete na stránkách www.raydiving.com .
V případě zajištění 14-ti denní letenky počítejte malinko vyšší cenu letenky cca 1 000,-Kč. Cena pro oba týdny v případě zájmu vám bude zaslána. Více zde.Platební podmínky:
Současně s vyplněnou přihláškou je nutné poslat nevratnou zálohu ve výši 15 000,- Kč (12 000,- Kč doprovod). Doplatek celkové ceny je splatný nejpozději do 10. ledna 2012.
Při platbě bankovním převodem použijte číslo účtu: 220911439/0300
VS: Vaše rodné číslo
SS: 04

Stornopodmínky:
Při zrušení akce účastníkem se účtují stornopoplatky v plné výši kurzovného v období 10 dnů před odjezdem. Storno v plné výši se účtuje rovněž v případě vyloučení účastníka ze zájezdu pro porušení celních, pasových a devizových předpisů a v případě, že se nedostaví či zmešká odlet.
Z výše uvedených důvodů vřele doporučujeme se proti stornu této akce pojistit!
KONTAKT:
Karel Zámečník
Andrštova 6, Praha 8 - Libeň, 180 00
tel.: +420 603 523 533
e-mail: info@raydiving.com

 

PŘEJEME VÁM MNOHO KRÁSNÝCH ZÁŽITKŮ A PONORŮ!

© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.