Ray Diving

Rozloučení se sezónou, povídání o freedivingu

Setkání potápěců se uskutečnilo 3. 12. 2005 v bazénu v Chebu

Potápěčský klub RAY DIVING začal od léta roku 2005 úzce spolupracovat s Danielem Exnerem, spoluzakladatelem a předsedou organizace AIDA ČR, která se zabívá organizací freedivingu a dohledem nad dodržováním bezpečnostních zásad při tomto sportu.

Daniel Exner se v loňské sezóně přijel přesvědčit o kvalitách našeho potápěčského centra v městečku Tisno na ostrově Murter v Chorvatsku, které se může pochlubit svojí pětiletou tradicí, a usoudil, že centrum díky své poloze a zázemí plně vyhovuje požadavkům na uskutečnění freedivingového kurzu.

Na tento podnět zorganizoval začátkem prosince potápěčský klub RayDiving společně s Danem Exnerem v bazénu v Chebu přednášku o freedivingu spojenou s promítáním filmů s touto tématikou. Tato akce byla připravena proto, abychom případným zájemcům přiblížili, co tento sport obnáší.

Kromě Daniela Exnera se této akce zúčastnili ještě tři další hosté, kteří se postarali o zpestření. Byla předvedena spousta potápěčské techniky, kterou si zájemci mohli hned vyzkoušet v bazénu.

- Kolekci suchých a freedivingových obleků předvedla Agama Zlín zastoupená Věrou Hevrovou a Janem Cedidlem

- Křídla OMS včetně stage lahví a dvojčat představily firmy ES TRANS a Blue Abyss zastoupené Miroslavem Stehnem a Zdeňkem Zemanem

- Zástupce technických pracovních potápěčů Ruda Liška ukázal a umožnil vyzkoušet si celoobličejové masky INTERSPIRO včetně bezdrátové komunikace a pozemní stanice

S časem 5 minut a 9 vteřin se
stal vítězem Zdeněk Zeman

Po předvedení veškeré techniky a přednášce od Dana s filmovou ukázkou se uskutečnila soutěž ve statice. Pod dozorem asistentů soutěžilo cca 15 účastníku. Pro vítěze byla připravena zajímavá cena - freedivingový kurz v centru RayDiving v Chorvatsku pod vedením Daniela Exnera. Vítězem se stal Zdeněk Zeman s neuvěřitelným časem 5 minut a 9 vteřin. GRATULUJEME!

Poděkování sponzorům, kteří nám umožnili setkání 3.12.2005:
 
Rupexim s. r. o.
Spaider s. r. o.
Ivan Zýka
Vagabond - Petr Johan
Vytápění Mariánské Lázně, s. r. o.
KLS Klimentov s. r. o.© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.