Ray Diving
Egypt


EGYPT - 2011
kamera, režie a střih: Karel Zámečník
Pokud Vám video nejde přehrát, stáhněte si jej do počítače a přehrajte ve svém přehrávači:
video ve formátu avi (320x240, 84,4MB)
video ve formátu wmv (320x240, 85,5MB)
video ve formátu mp4 (320x240, 83,4MB)
Ahoj potápky…
Minulý týden jsem se vrátil z Egypta, kde jsme absolvovali potápěčské safari „hluboký jih -lokalitu St. Johns.“ Tato cesta, ač jsem jí absolvoval po několikáté, patří k mým nejhezčím safari v Rudém moři. Safari na St. John bylo nádherné především z důvodu úplné absence jiných potápěčských lodí na moři. Je neuvěřitelné, že během týdenní plavby v Egyptských vodách nepotkáte jedinou loď s potápěči. Nevěřil bych, že se dají potkat na známých lokalitách, které jsou denně navštěvované stovkami potápěčů (po měsíční pauze potápění) takhle klidné a zvědavé mořské živočichy. Manta, kterou jsme při ranním ponoru probudili z odpočinku začne před zraky potápěčů snídat a krouží před námi, jako by jsme tam nebyli.
Při odpočinku na palubě mezi ponory zaslechnu pískání a volání: „delfíni!!! delfíni!!! pojďte se podívat!!!“ Já však ležím dál a nechává mě to klidným, říkám si, těch už jsem viděl… Najednou zaslechnu nadšené potápěče: „to nejsou delfíni co je to???“ To už mi nedalo, vyskočím a jdu se podívat. Vidím delfínovité ryby s hlavou jako kulohlavec a pořádně veliké cca 3 - 3,5 metru. Nelením a pořídím pár záběrů do kamery a běžím se podívat do moudré knihy, co to bylo? Hned jsem to zjistil, bylo to hejno blýskavic šedých. Skoro na každé lokalitě: napoleoni, murény, spousta žraloků včetně kladivounů na Egyptské vody prostě nádhera…!!!
Více vám určitě napoví krátký film z této plavby.

V dubnu se do Egypta vracíme na velice pěknou potápěčskou loď „MARTINA I“, se kterou jsme byli velice spokojeni. Tentokrát půjde o severní cestu, do které jsme zahrnuli i oblíbený národní park Ras Mohamed. Potápění bude zpestřeno i nočním ponorem na světoznámém vraku lodi Thistelgorm, na kterém zvládneme 2-3 ponory. Plavba bude ukončena až u Safagy, kde se zapotápíme na vraku lodi Salem Expres. Pevně věřím, že se situace s počtem lodí na lokalitách příliš nezmění a potápění bude na této cestě pohodové bez tlačenic s přítomností zvědavých a nebojácných mořských živočichů…
V případě vašeho zajmu o toto safari vás prosím o rychlou reakci. Už je volných jen 6 míst.
Bližší informace k této cestě naleznete na našich internetových stránkách.

Těším se na viděnou třeba v dubnu na plánované cestě do Egypta… :o)

© 2007 - 2012 Ray Diving. All rights reserved. Created by Jakub Kolátek.